Sposoby na osy
YouTube | BBC Ideas

Osy to jedne z owadów, które wzbudzają u nas niepokój. Niestety, w przypadku osób, które są uczulone na jad osy, użądlenie owada może skończyć się tragicznie. Należy zatem zachować szczególną ostrożność, jeśli w pobliżu pojawiła się osa. Z drugiej jednak strony, nie powinniśmy zabijać tych owadów, bowiem są one niezwykle ważne dla naszego środowiska. Należy zatem skutecznie je odstraszyć.

Skuteczne sposoby na osy!

Jak podaje portal o2, aby ograniczyć przylatywanie os w pobliże naszego tarasu, powinniśmy uważać, aby nie zostawiać niedojedzonych fragmentów owoców. Na taras nie powinniśmy także wynosić ciasta, słodyczy czy nawet słodkich napojów. Osoby uczulone na jad osy lub też takie, których owady te przyprawiają o dreszcze, powinny w sezonie letnim zrezygnować ze słodkich, owocowych perfum.

Co więcej, skutecznym odstraszacze os okazuje się być olejek goździkowy. Osy nie lubią charakterystycznego zapachu goździków. Aby zatem pozbyć się owadów, wystarczy przygotować roztwór z tego olejku i wody, a następnie rozpylić go w miejsca, w których widujemy osy.

Olejkiem goździkowym możemy także spryskać meble ogrodowe, zasłony czy też poduszki. W taki sposób skutecznie odstraszymy osy i nie będziemy musieli już z niepokojem rozglądać się i sprawdzać, czy za chwilę nie zostaniemy zaatakowani przez tego owada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę