Mikrofalówka
YouTube | Hubby& Me

Mikrofalówka to jedno z niewielu urządzeń w domu, które wykorzystywane jest z największą częstotliwością. Dzięki postępowi technologii, to małe urządzenie umożliwia nam już nie tylko podgrzewanie potraw, ale także rozmrażanie, a czasem nawet gotowanie. Nie da się ukryć, że mikrofalówka stanowi nieodłączny element życia zapracowanych ludzi, którzy często korzystają z gotowych potraw, przeznaczonych do podgrzania właśnie w mikrofali.

Mieszanka zapachów uprzykrza nam życie

Niestety, mikrofala przeznaczona jest do pracy z praktycznie wszystkimi potrawami, dlatego też zapachy w jej wnętrzu pozostawiają wiele do życzenia. Zapach popcornu miesza się z pomidorówką czy podgrzewanym wczoraj łososiem. Im więcej domowników korzysta z tego urządzenia, tym większy wachlarz zapachów w nim panuje.

Jak pozbyć się niemiłej woni?

Portal Gotujmy podsuwa skuteczny sposób, który to w mig pomoże nam pozbyć się przykrego zapachu, który dociera do naszych nozdrzy zaraz po otwarciu mikrofali. Co więcej, sposób ten jest niezwykle tani! Wystarczy nam bowiem jedna cytryna.

Cytrusa przekrawamy na pół, bądź też kroimy na kilka plasterków, a następnie umieszczamy w mikrofali i włączamy urządzenie na maksymalną moc i na minimum 5 minut. Aromat cytryny pomoże nam uporać się z zapachami w mikrofali i pozostawi po sobie przyjemną woń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę