83-latek wjechał w dom jednorodzinny. Stracił prawo jazdy

Wypadek
Fot. TV Klodzka

Do niecodziennego wypadku doszło w Polanicy-Zdroju, gdzie kierujący 83-latek wypadł z drogi i wbił się w ścianę znajdującego się tuż przy niej domu. Jedna osoba trafiła do szpitala, natomiast kierujący stracił prawo jazdy.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w ostatni czwartek w godzinach popołudniowych. – Kierujący samochodem osobowym marki Citroen, 83-letni mężczyzna podczas manewru zawracania pojechał prosto, uderzając najpierw w podwyższony krawężnik, a następnie w budynek mieszkalny — poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska, cytowana przez portal tvklodzka.pl.

Pojazd przebił ścianę budynku na wylot. W momencie wypadku znajdowały się w nim cztery osoby, które na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. Poza policją, na miejscu pojawiła się również straż pożarna, która pomogła wydobyć auto ze ściany domu.

83-latek stracił prawo jazdy

Na miejsce wezwano ponadto technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził z kolei, że budynek nie grozi zawaleniem i mieszkańcy na szczęście bezpiecznie mogli do niego wrócić.

REKLAMA

83-letni kierowca była trzeźwy, ale stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Do szpitala z kolei trafiła pasażerka samochodu, ale jej leczenie na szczęście nie będzie trwało długo. Kierujący i druga z pasażerek nie odnieśli obrażeń.

Podziel się: