Porwał 9-latkę w biały dzień. Szczecin
fot. Twitter | @Policja_KSP

Pojawiły się nowe informacje ws. porwania 9-letniej dziewczynki z jednego z osiedli w Szczecinie. Zdarzenie, do którego doszło dwa dni temu (wtorek, 14 marca) wstrząsnęło zarówno mieszkańcami zachodniopomorskiego, ale także całą Polską. Strach szczególnie ogarnął rodziców, gdyż do porwania dziecka doszło w biały dzień, tuż pod domem 9-latki.

Sprawę porwania 9-latki na szczecińskim osiedlu nagłośnił na Facebooku przewodniczący Rady Osiedla Bukowo.

„UWAGA! Dotarła do nas przerażająca informacja! W dniu wczorajszym (godz. 16) w okolicach ul. Światowida porwano 9-letnią dziewczynkę! Podejrzany wywiózł dziecko w okolice Zagórskiego i Ogrodniczej. Na szczęście dziecku udało się uciec!” — informował Łukasz Nowak.

Do zdarzenia miało dojść 14 marca ok. godz. 16:00. Według relacji mamy porwanej dziewczynki, 9-latka właśnie wracała z zakupów w pobliskim sklepie. Podczas drogi powrotnej dziecko przechodziło przez plac, na którym stało kilka samochodów. To właśnie tam zaczaił się porywacz, który udawał, że naprawia swoje auto. Kiedy 9-latka podeszła wystarczająco blisko, złapał ją a następnie wciągnął do samochodu.

W biały dzień próbował porwać dziecko! Policja zatrzymała sprawcę uprowadzenia 9-latki

W aucie narzucił na dziewczynkę koc, po czym wsiadł za kierownicę i odjechał. Następnie miał krążyć chwilę po okolicznych ulicach, finalnie zatrzymując się na rogu ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. Tam dziewczynce udało się uciec i zadzwonić do rodziców.

„Wcześniej córka chodziła sama do koleżanek, tu niedaleko. Teraz wszędzie ją odprowadzam. Inne matki robią tak samo. Ten, kto to zrobił, powinien ponieść srogą karę. Nie może być tak, że ktoś porywa dziecko z ulicy” – powiedziała pani Dorota, mama 9-latki, w rozmowie z „Faktem”.

Według oświadczenia prokuratury z 16 marca, policja dokonała już aresztowania podejrzanego o porwanie dziewczynki. To ok. 50-letni mężczyzna – informuje „Radio ZET”. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności wobec zatrzymanego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę