Nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów? Są zauważalnie ciemniejsze niż kiedyś i źle się z tym czujesz?

Picie kawy, herbaty, czerwonego wina, coca-coli, palenie papierosów, jedzenie ketchupu, szpinaku, jagód, wiśni i w ogóle ciemnych owoców oraz zrobionych z nich dżemów powoduje powstawanie przebarwień na zębach. Jak się ich pozbyć tanimi domowymi sposobami bez wizyty w gabinecie stomatologicznym, w którym za wybielanie zębów trzeba słono zapłacić?

Wystarczy, że skorzystasz z poniższych rad, a na pewno twój uśmiech odzyska blask.

1. Myj zęby dokładnie, miękką szczoteczką i najlepiej po każdym posiłku.

To niby takie oczywiste, ale nie każdy się do tego stosuje. Wiele osób myje zęby za krótko, niedokładnie, nie wymienia szczoteczki na nową i wybiera często takie, które niszczą szkliwo. Najlepsza jest szczoteczka z miękkim włosiem, a więc nie „hard” czy „medium”, ale „soft”. Gdy będziesz myć zęby po dwie, trzy minuty nie tylko rano i wieczorem, ale także po obiedzie, twoje zęby na pewno będą zauważalnie jaśniejsze.

2. Stosuj pastę wybielającą.

Taką pastę kupisz w aptece i w każdym supermarkecie. Możesz wybrać taką, która optycznie wybiela zęby dzięki niebieskiemu barwnikowi. Systematyczne stosowanie pasty wybielającej z czasem daje efekty.

3. Kup elektryczną szczoteczkę.

Obok zwykłej szczoteczki przyda ci się i elektryczna, która zwalcza kamień nazębny, masuje dziąsła i dzięki timerowi pozwala kontrolować czas szczotkowania. Elektryczna szczoteczka myje dokładnie zęby, więc będzie na pewno twoim sprzymierzeńcem w walce o bielszy uśmiech.

4. Nie zapominaj o sodzie i wodzie utlenionej.

Wystarczy wymieszać łyżkę wody utlenionej z dwiema łyżkami sody i powstałą pastą wyczyścić zęby. Można też płukać jamę ustną roztworem wody utlenionej. Soda i woda utlenione są skuteczne, ale nie należy ich stosować zbyt często, by nie zniszczyć szkliwa.

5. Wypróbuj paski do wybielania zębów.

Dostępne w drogeriach i aptekach paski do wybielania zębów zawierają nadtlenek wodoru, a więc to samo, co jest stosowane w gabinetach stomatologicznych. Stosowanie pasków w domu jest o wiele tańsze i bardziej komfortowe niż wizyty u dentysty.

6. Zrób pastę z węgla i oleju kokosowego.

Jeśli nie masz przekonania do gotowych past wybielających, nie chcesz używać pasków czy wody utlenionej, bo boisz się o szkliwo, zaopatrz się w węgiel aktywowany i olej kokosowy. Wysyp z kapsułki węgiel, dodaj olej, wymieszaj i tak przygotowaną pastą szczotkuj zęby. Efekt murowany już po kilku zastosowaniach. Zacieki z węgla łatwo się zmywają i spierają, tak więc tym, że coś poplamisz, absolutnie się nie przejmuj.

7. Smaruj zęby wazeliną.

To naprawdę działa. Nie będziesz mieć szminki na zębach, a picie kawy czy wina nie będzie powodować przebarwień, bo wazelina tworzy barierę ochronną. Gwiazdy występujące na czerwonym dywanie w Hollywood od lat stosują tę metodę, bo nabłyszczone wazeliną zęby rozpraszają światło, mają piękny połysk i wszelkie przebarwienia są na nich mniej zauważalne.

8. Rób odpowiedni makijaż.

Używaj pomadek na bazie błękitnego pigmentu albo w kolorze krwistej czerwieni i soczystego różu, które kontrastują z zębami i odwracają uwagę od przebarwień. Unikaj szminek perłowych, matowych, brązowych i beżowych, bo one dodatkowo podkreślą, że twój uśmiech nie jest idealny.

9. Nacieraj zęby skórką od banana.

Po umyciu zębów nacieraj je wewnętrzną stroną skórki dojrzałego banana. Czynność powtarzaj często, najlepiej dwa razy dziennie, a zobaczysz efekty. Zawarte minerały w skórce banana wybielą twoje zęby, nie niszcząc jednocześnie szkliwa.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę