9 skutecznych sposobów na olśniewająco biały uśmiech!

Nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów? Są zauważalnie ciemniejsze niż kiedyś i źle się z tym czujesz?

Picie kawy, herbaty, czerwonego wina, coca-coli, palenie papierosów, jedzenie ketchupu, szpinaku, jagód, wiśni i w ogóle ciemnych owoców oraz zrobionych z nich dżemów powoduje powstawanie przebarwień na zębach. Jak się ich pozbyć tanimi domowymi sposobami bez wizyty w gabinecie stomatologicznym, w którym za wybielanie zębów trzeba słono zapłacić?

Wystarczy, że skorzystasz z poniższych rad, a na pewno twój uśmiech odzyska blask.

1. Myj zęby dokładnie, miękką szczoteczką i najlepiej po każdym posiłku.

To niby takie oczywiste, ale nie każdy się do tego stosuje. Wiele osób myje zęby za krótko, niedokładnie, nie wymienia szczoteczki na nową i wybiera często takie, które niszczą szkliwo. Najlepsza jest szczoteczka z miękkim włosiem, a więc nie „hard” czy „medium”, ale „soft”. Gdy będziesz myć zęby po dwie, trzy minuty nie tylko rano i wieczorem, ale także po obiedzie, twoje zęby na pewno będą zauważalnie jaśniejsze.

2. Stosuj pastę wybielającą.

Taką pastę kupisz w aptece i w każdym supermarkecie. Możesz wybrać taką, która optycznie wybiela zęby dzięki niebieskiemu barwnikowi. Systematyczne stosowanie pasty wybielającej z czasem daje efekty.

3. Kup elektryczną szczoteczkę.

Obok zwykłej szczoteczki przyda ci się i elektryczna, która zwalcza kamień nazębny, masuje dziąsła i dzięki timerowi pozwala kontrolować czas szczotkowania. Elektryczna szczoteczka myje dokładnie zęby, więc będzie na pewno twoim sprzymierzeńcem w walce o bielszy uśmiech.

Komentarze