Podaj ten nawóz fuksji. Wypuści multum pięknych kwiatów

fuksja
fot. Pixabay

Fuksja to popularna roślina o ślicznych kwiatach w kształcie kielicha. Może występować w różnych kolorach. Często zdobi nasze tarasy i balkony. Podpowiadamy, co zrobić, aby roślina szybko wypuściła dużą ilość pąków.

REKLAMA

Uprawa fuksji

Fuksję można uprawiać w domu i ogródku, kwitinie przez długi czas bez względu na porę roku. Lecz podstawą dorodnego wzrostu jest jej właściwa pielęgnacja:
-bardzo dobrze rozwija się w zacienionych miejscach – słońce nie działa na nią najlepiej, natomiast stanowisko powinno być zabezpieczone przed wiatrem;
-sadzonka lubi żyzną i dobrze przepuszczalną ziemię, o odczynie lekko kwaśnym;
-fuksję trzeba podlewać regularnie sporą ilością wody, uważając, aby jej nie przelać, bo to sprzyja gniciu korzeni;
-dokarmianie to także istotna kwestia. Dobrze odżywiona fuksja będzie zdrowo i szybko się rozwijać. Najlepiej sięgnąć po nawozy zasobne w fosfor, potas i azot.
-roślinę rozmnaża się poprzez sadzonkowanie.

Czego nie toleruje fuksja?

Rośliny nie należy wystawiać na intensywne promienie słoneczne, bo można ją uszkodzić. Nie trzeba jej też zraszać – może to przyczynić się do powstawania pleśni. Z drugiej strony zbyt obfite podlewania także nie jest wskazane.

Podobnie jest w przypadku nadmiernego nawożenia – wtedy roślina może zacząć marnieć. Dla kwiatu niebezpieczne są mrozy i niskie temperatury, więc zimą trzeba przetrzymywać sadzonkę w ciepłym miejscu i rzadziej ją nawadniać. Należy przede wszystkim często doglądać okaz, bo sam swoim wzrostem pokaże, czy ma wszystko, czego potrzebuje.

REKLAMA

Fuksja nie kwitnie. Co zrobić?

Jeżeli roślina ma zapewnione optymalne warunki i mimo to nie kwitnie, najprawdopodobniej potrzebuje odżywienia. Możesz sam zrobić nawóz. Przyda Ci się rzodkiewka, która jest kopalnią witamin. Zblenduj ją z 1 litrem wody, a potem przecedź przez sitko. Uzyskanym roztworem podlewaj fuksję raz na 14 dni, a zawiąże krocie nowych pąków.

Czytaj też: Kup w aptece i podlej róże. Efekt do pozazdroszczenia

Podziel się: