Dzbanek filtrujący to urządzenie, które w ostatnim czasie mocno zyskało na popularności. Polacy chętnie używają go, aby zapewnić odpowiednią jakość wody, którą używają do gotowania potraw czy też bezpośredniego picia. Niestety częste używanie dzbanka filtrującego powoduje, że szybko pojawia się na nim kamień. Jak skutecznie się go pozbyć?
Jak dbać o dzbanek filtrujący?
Aby skutecznie wyczyścić nasz dzbanek filtrujący będziemy potrzebować zaledwie wody, octu oraz dużego naczynia, np. miski. Do naczynia nalewamy około trzech litrów wody. Pamiętajmy jednak, aby nie był to wrzątek, bowiem może on uszkodzić plastikową strukturę dzbanka. Następnie do ciepłej wody dodajemy jeszcze litr octu. W mieszaninie zanurzamy dzbanek filtrujący i pozostawiamy tak na około 30 minut lub dłużej.
Po kamieniu nie będzie śladu
Po tym czasie dzbanek dokładnie opłukujemy pod bieżącą wodą, tak aby usunąć nieprzyjemny zapach octu. Po kamieniu nie powinno być już śladu. Warto także pamiętać, aby przed czyszczeniem dzbanka wyjąć z niego filtr. Jego delikatna struktura może ulec uszkodzeniu pod wpływem octu.