mycie kabiny prysznicowej
fot. screen Youtube / INTERIA

Prysznic, szczególnie w niewielkich mieszkaniach, jest nierzadko siedliskiem pleśni. Ponadto często osadza się na nim kamień. Jeśli twoim utrapieniem stało się ciągłe szorowanie szyb i płytek, poszukaj metody, która pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu. Poznaj domowy patent na usuwanie pleśni i kamienia z kabiny prysznicowej.

Jak przyrządzić domowy środek na kamień i pleśń do łazienki?

Potrzebujesz:
1/2 szklanki denaturatu,
1/2 szklanki wody utlenionej,
3 szklanek wody,
1 łyżeczki nabłyszczacza do zmywarki,
1 łyżeczki płynu do mycia naczyń.

Sposób wykonania:
Wszystkie składniki połącz ze sobą, zamieszaj i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Systematycznie spryskuj całą kabinę prysznicową, nie musisz jej potem spłukiwać czy wycierać. Zwyczajnie spryskaj armaturę, płytki oraz szyby od kabiny i tak pozostaw. Specyfik nie zaszkodzi silikonowym czy plastikowym fragmentom kabiny, ponieważ nie zawiera octu.

Patent na pleśń pod prysznicem

Ta prosta mieszanka zabezpiecza przed rozwojem pleśni i gromadzeniem się kamienia. Warto używać jej regularnie. Potrafi ochronić elementy kabiny przed bakteriami, pleśnią i osadzaniem się kamienia.

Ochrona fug przed pleśnią

Aby ochronić fugi przed pleśnią i zabrudzeniem dobrze jest je „zaimpregnować”. Będzie ci potrzebna świeczka. Nanieś świeczkę na czyste i suche fugi – powłoka wosku zabezpieczy je także przed gromadzeniem się pleśni. Glazura jednak z upływem czasu potrafi się zmyć i całą czynność należy wykonać ponownie za pewien czas.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę