Twitter | Mikhail Khodorkovsky

W Nowosybirsku zorganizowany został nietypowy konkurs, w którym zwycięzca mogł wygrać 20 tysięcy rubli. Konkurencja polegała na… jak najlepszym udekorowaniu grobu. Internauci byli zaskoczeni formą rywalizacji uczestników.

Konkurs polegający na dekorowaniu grobów został zorganizowany w Nowosybirsku. Udział w nim wzięli okoliczni mieszkańcy, ale także ludzie z Omska czy Sewastopola. Ci ostatni musieli jechać przez trzy dni, aby dotrzeć na miejsce.

W ciągu godziny trzy drużyny musiały udekorować grób przy pomocy płytek, a także sztucznych i naturalnych kwiatów. Kobiety z Sewastopola przedstawiły na gronie złotą biżuterię jako „symbol nagród marynarza wojskowego”.

Zespół z Nowosybirska postawił z kolei na wygospodarowanie miejsca na urny dla małżeństwa. Zwycięzcą okazała się ekipa z Omska, która wybrała miejsce dla naturalnych kwiatów na grobie.

Media społecznościowe po doniesieniach o nietypowym konkursie zalała fala komentarzy. Rosyjski opozycjonista Michaił Chodorkowski odniósł się do sprawy na Twitterze. – Co??? Niewiarygodne wiadomości z Rosji – napisał.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę