Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Stacja RMF FM poinformowała, że minister zdrowia Adam Niedzielski rozważa podanie się do dymisji. Reporter rozgłośni ujawnił, że szef resortu zdrowia uzależnił swoją ostateczną decyzję od tzw. ustawy hocowej.

Od ponad sześciu miesięcy nieustannie trwają prace nad tak zwaną ustawą hocową. RMF FM podało, że cierpliwość Adama Niedzielskiego w tej sprawie dobiega końca, zwłaszcza, że miało to być rozwiązanie będące zabezpieczeniem przed kolejną falą pandemii.

Stacja podała ponadto, że kilka dni temu Jarosław Kaczyński podjął próbę przekonania antyszczepionkowców do uchwalenia ustawy. Wicepremier nie zdołał jednak tego zrobić, choć sam chce pozostać przy swoim stanowisku i „iść na całość”.

Z jednej strony ustawa może zostać przegłosowana nawet bez poparcia antyszczepionkowców, jednak problem polega na tym, że osoby przeciwne szczepieniom zagroziły tym, że przestaną popierać rząd, jeśli dokument finalnie przejdzie dalej.

„Groźbę w ostatnich dniach zaczął też stosować sam Adam Niedzielski. W rozmowach z władzami partii zaczął otwarcie mówić, że jeśli przepisy nie zostaną przyjęte, odejdzie z pracy w ministerstwie” – podaje RMF FM.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę