REKLAMA

TVP
Fot. Twitter

Byli szefowie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki zostali dyscyplinarnie zwolnieni z Telewizji Polskiej. Obecne kierownictwo TVP zarzuciło im działania na szkodę spółki.

REKLAMA

Informację potwierdził serwis WirtualneMedia. – W przypadku Pana Samuela Pereiry, zwolnienie podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostało wysłane na jego adres e-mailowy, z którego kontaktował się w bieżącym miesiącu z Działem Zasobów Kadrowych Spółki, a w pozostałych dwóch przypadkach złożenie oświadczeń nastąpiło osobiście – wyjaśniło centrum informacji TVP.

Jednocześnie Telewizja Polska nie podała konkretnych przyczyn, dla których zastosowano dyscyplinarny tryb zwolnienia. Wskazano jedynie, że miało chodzić o „działania na szkodę spółki”, które miały mieć miejsce po 20 grudnia 2023 roku.

REKLAMA

Jak przekazała „Gazeta Wyborcza”, pod koniec ubiegłego roku w umowach całej trójki zapisano korzystne dla nich zapisy, informujące między innymi o podwyżce pensji, dłuższym okresie wypowiedzenia czy zakazie konkurencji.

– Dwóch z tych panów usiłowało dodatkowo uzyskać od TVP S.A. dodatkowe odprawy (rzędu prawie 300 tys. złotych na osobę), poprzez posługiwanie się nieskutecznie zawartym porozumieniem stron w przedmiocie rozwiązania umowy o prace, wypełnionymi przez nich niezgodnie z ustaleniami z pracodawcą – opisał informator dziennika.

REKLAMA

REKLAMA