Aktywiści wtargnęli na scenę Tańca z Gwiazdami
fot. Twitter | @CensoredMen

Wideo z telewizyjnego show bije rekordy popularności! W trakcie nagrywania szwedzkiej edycji „Tańca z Gwiazdami” na planie doszło do niespodziewanego incydentu. Na scenę wbiegło dwoje eko-aktywistów. Mężczyzna ustawił się przodem do publiczności i kamer, po czym rozwinął transparent z napisem „Chrońcie mokradła”. Wokół biegała jego towarzyszka, wyrzucając w powietrze żółty proszek. Po chwili dwójka ekologów pożałowała swojej decyzji…

Aktywiści klimatyczni i ekologiczni są coraz bardziej kreatywni w swoich protestach. Niestety – miejscami ich demonstracje przybierają postać zwykłego wandalizmu. Zdarza im się na przykład atakować zabytki czy próbować niszczyć dzieła sztuki, oblewając je farbą. Do pewnego momentu popularną formą protestu było przyklejanie się silnym klejem do ścian, podłóg różnych budynków czy nawet asfaltu. To jednak wiązała się czasem z poważnymi skutkami zdrowotnymi dla samych aktywistów i już dzisiaj rzadziej słyszy się o tego typu akcjach.

Kreatywność klimatystów i ekologów nie ma jednak granic. Tym razem – jak donosi „Super Express” – aktywiści przypuścili atak na… „Taniec z Gwiazdami”. Dokładniej chodzi o szwedzką edycję brytyjskiego formatu „Strictly come dancing”. Polska ma swoją wersję tego popularnego widowiska.

Eko-aktywiści wtargnęli na scenę „Tańca z Gwiazdami”. Przegrali starcie z ogromną kamerą…

W czasie nagrywania jednego z występów – gdy tańczyła narciarka Charlotte Kalla oraz jej partner, Tobias Karlsson – aktywiści pojawili się na scenie. Jeden z nich rozwinął przed publicznością i kamerami transparent z napisem „Chrońcie mokradła”. Towarzyszyła mu kobieta, która – prawdopodobnie dla zwrócenia uwagi – rozsypywała wokół jakiś żółty proszek.

Nim na scenę zdążyła dobiec ochrona, aktywiści już dostali za swój wybryk pierwsze „bęcki”. Nagle na scenę „nadjechała” duża metalowa kamera, zamocowana na wysięgniku. Konstrukcja uderzyła aktywistę z transparentem w głowę tak mocno, że mężczyzna upadł! Następnie kamera zahaczyła o kobietę, rozsypującą proszek.

Na szczęście w wyniku uderzenia kamerom aktywistom nic się nie stało. Zaraz potem na scenę wpadła ochrona, która obezwładniła sprawców wtargnięcia. Ochroniarze zatrzymali mężczyznę, kobietę oraz ich kolegę, który stal z tyłu i nagrywał całą akcję. Aktywiści zostali przekazani w ręce policji. Odpowiedzą za wandalizm.

Specjalna uwaga należy się tancerzom, którzy… ani na chwilę nie przerwali swojego występu!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę