Alarm przed meczem Polska-Holandia! Specjalny komunikat policji

Alarm przed meczem Polska Holandia. Kiedy mecz Polska Holandia
fot. Piotr Drabik from Poland
Creative Commons Attribution 2.0

W niedzielę, 16 czerwca, Biało-Czerwoni zmierzą się z holenderskimi Oranje na stadionie w Hamburgu w ramach swojego pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Nie da się ukryć, że mec otwarcia wbudza wielkie emocje – zarówno wśród naszych, jak i niderlandzkich kibiców. To właśnie niepokoi hamburską policję, która podniosła alarm na kilkanaście godzin przed meczem Polska-Holandia. Spotkanie otrzymało status podwyższonego ryzyka w związku z masą kibiców, którzy pojawią się w mieście.

REKLAMA

Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor? Oby naszej reprezentacji nie spotkał dziś „tradycyjny” scenariusz. Liczymy, że Biało-Czerwoni przywiozą z Hamburga 3 punkty a docelowo – awans do części pucharowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Ale przeciwnik też bardzo chce wygrać. Holenderską reprezentację będzie wspierać w niedzielę aż 30 tys. kibiców z Niderlandów! Przyjadą również dziesiątki tysięcy kibiców z Polski, a także z Niemiec – wszak mieszka tam ponad milion naszych rodaków.

REKLAMA

To budzi obawy niemieckiej policji z Hamburga, która w przeddzień meczu podniosła alarm w związku z napływem dziesiątek tysięcy przyjezdnych. Większość z nich – jak podaje „Super Express” – nie ma wykupionego noclegu na miejscu. Policjanci z Hamburga nadali polsko-holenderskiemu meczowi otwarcia mistrzostw status spotkania „podwyższonego ryzyka”.

Alarm hamburskiej policji przed meczem Polska-Holandia. Niemcy obawiają się 30 tys. holenderskich kibiców

Co ma to dokładnie oznaczać? Oczywiście, większą obecność policji. Kibice mogą spodziewać się także szczegółowych kontroli. Lokalne służby biorą pod uwagę ryzyko starć pomiędzy fanami Oranje a polskimi kibicami. W takim wypadku mogą zostać użyte oddziały prewencji. Holenderskie media przyznają jednak, że obawy Niemców dotyczą głównie fanów z Holandii.

Mecz Polska – Holandia odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, na arenie Volksparkstadion w Hamburgu, w północnych Niemczech. Spotkanie będzie otwarciem zmagań w „polskiej grupie” (grupa D) na Euro 2024. Pierwszy gwizdek sędziego ma planowo wybrzmieć o godzinie 15:00.

REKLAMA

Na ten moment wszyscy uczestnicy grupy mają po 0 punktów. W grupie D Polska gra z Holandią, Francją i Austrią.

Udostępnij: