Jakub Szymczuk | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy w sprawie przeciwdziałania narkomanii. Dotyczy ona zasad mówiących o tym, kto i w jakich warunkach będzie mógł uprawiać marihuanę do celów medycznych.

Kancelaria prezydenta w środę poinformowała, że Andrzej Duda podpisał nowelizację przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Regulacja ta umożliwia między innymi uprawę konopi innych niż włókniste w celu pozyskania surowca, który następnie jest używany do sporządzania leków recepturowych.

W dokumencie znalazły się również informacje o zasadach prowadzenia upraw i zbiorów. W nowych przepisach dodano także, że w celu prowadzenia uprawy konopi i ich zbioru konieczne jest uzyskanie zgody Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Każda uprawa będzie musiała być prowadzona pod nadzorem wideo. Dodatkowo objęta ma być systemem sygnalizacji nieuprawnionego dostępu, natomiast uprawy i zbiory będą mogły odbywać się tylko w odpowiednich halach. Podmiot prowadzący będzie musiał prowadzić dokumentację i chronić uprawy przed kradzieżą lub zniszczeniem.

Ponadto niezbędne będzie ustanowienie kontroli nad uprawą czy też wyznaczenie osoby, do której obowiązków będzie należało ewidencjonowanie roślin. Będą one również obejmowane technologią zdalnego nadzoru obiektów RFID.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę