Andrzej Duda
Twitter | Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą z dnia 7 lipca 2022 roku na temat finansowania społecznościowego dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Dzięki temu dokumentowi wprowadzone zostaną m.in. wakacje kredytowe.

Mnóstwo osób czekało na informację dotyczącą podpisania ustawy. Wielu ludzi z pewnością chciałoby zdecydować się na oferowaną przez wiele banków opcję wakacji kredytowych, aby poprawić swoją kondycję finansową.

– Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom powstała w trudnych czasach. Wzbudziła wiele dyskusji, ale podkreślam, że ten projekt znalazł poparcie większości – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Ustawa zawiera ważny element, jakim jest przedłużenie tarczy antyinflacyjnej do 31.10 br.; wprowadza także tzw. wakacje kredytowe – zawieszanie na dwa miesiące kredytu hipotecznego zawartego w walucie polskiej – zaznaczył Duda.

– Oznacza to odroczenie rat kapitałowych i odsetek na określony ustawą okres. Nie oznacza to zwolenienia z kredytu. W obecnej sytuacji to zawieszenie daje możliwość podjęcia decyzji finansowych w gospodarstwie domowym – kontynuował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę