REKLAMA

Jakub Szymczuk | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy podatkowej, na mocy której doszło do przedłużenia Tarczy Antyinflacyjnej do 2022 roku. Jej celem jest pomoc Polakom w obliczu rosnącej inflacji.

REKLAMA

Pierwsza wersja Tarczy Antyinflacyjnej obowiązywała od 1 stycznia 2022 roku do 31 maja 2022 roku, natomiast druga od 31 lipca 2022 roku. Wcześniej Rada Ministrów zadecydowała o przedłużeniu drugiej z nich do końca października.

W poniedziałek z kolei Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy podatkowej, dzięki której obecna Tarcza Antyinflacyjna została przedłużona do końca grudnia tego roku.

REKLAMA

W związku z przedłużeniem ustawy, w dalszym ciągu będą obowiązywać0 proc. VAT na gaz ziemny, 0 proc. VAT na nawozy, 0 proc. VAT na produkty spożywcze, 5 proc. VAT na prąd i 8 proc. VAT na paliwa silnikowe.

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym „polegają na przedłużeniu obowiązywania do dnia 31 grudnia 2022 r. zarówno zwolnienia od akcyzy sprzedaży energii elektrycznej nabywcy końcowemu będącemu odbiorcą w gospodarstwie domowym, jak i obniżenia stawek akcyzy na określone wyroby energetyczne” – podaje KPRP.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA