https://i.ytimg.com/vi/uyFraLUTUgQ/maxresdefault.jpg

Prezydent Andrzej Duda postanowił zmienić swoje plany na najbliższe dni i skrócić wizytę na Słowacji, o czym poinformowała jego kancelaria. Jest to odpowiedź na sytuację, jaka ma miejsce na granicy z Białorusią.

W poniedziałkowy poranek sieć obiegły nagrania z okolic Kuźnicy na Podlasiu, gdzie grupa tysięcy migrantów kierowanych przez białoruskich funkcjonariuszy próbowała nielegalnie przekroczyć granicę z Polską.

W drugiej części dnia w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego doszło do narady z udziałem szefów resortów: obrony narodowej, spraw zagranicznych, oraz dowódcami wojskowymi i komendantem Straży Granicznej.

– Sytuacja jest w negatywnym tego słowa znaczeniu niezwykle dynamiczna. Budzi nasz głęboki niepokój. Prezydent wraz z rządem omawiali środki, kroki jakie należy podjąć zarówno jeśli chodzi o reagowanie państwa polskiego bezpośrednio wobec zagrożeń, z którymi mamy do czynienia, jak i pewne działania na niwie międzynarodowej – poinformował po spotkaniu szef BBN Paweł Soloch.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że „w związku z możliwym rozwojem sytuacji Andrzej Duda postanowił o modyfikacji swoich planów na najbliższe dni i skróceniu wizyty w Słowacji”. „O szczegółach zmienionego programu poinformujemy Państwa w oddzielnym komunikacie” – napisano.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!