covid szczepionka
fot. Pixabay

Ruch „Polska jest Jedna” wystosował otwarty apel do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie rzekomego dokonywania segregacji w miejscach pracy w zależności od tego, czy pracownicy przyjmą szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

„W imieniu kilkunastomilionowej społeczności Polaków, którzy ze względu na przeciwwskazania zdrowotne lub brak zaufania do preparatów szczepiennych przeciw COVID-19, za użycie których, ani producenci, ani rząd RP, nie przyjęli żadnej formalnej odpowiedzialności, apelujemy o zatrzymanie prac legislacyjnych nad projektem ustawy umożliwiającej pracodawcom weryfikację statusu przyjęcia przez pracowników preparatów szczepiennych lub kontrolowania przez nich aktualności zaświadczeń o wykonaniu (płatnych) testów na obecność wirusa SARS-CoV-2” – napisali inicjatorzy.

Autorzy listu zwrócili uwagę, że zapowiadana przez Adama Niedzielskiego ustawa doprowadzi do „pogwałcenia zapisów Konstytucji RP, w szczególności art. 47 gwarantującego prawo do prywatności i utrzymywania informacji na temat swojego zdrowia w sferze osobistej”.

Zdaniem inicjatorów resort zdrowia „wprowadza w błąd opinię publiczną, poprzez permanentne milczenie w udowodnionej naukowo kwestii, jaką jest: możliwość zarażania wirusem SARS-CoV-2 zarówno przez osoby zaszczepione, jak i osoby niezaszczepione, co wyklucza z punktu widzenia zdrowego rozsądku, wprowadzanie wszelkich form segregacji sanitarnej”.

„Wobec wprowadzanego już przymusu pośredniego do szczepień i planowanych przez Państwa działań legislacyjnych, jesteśmy zdecydowani wyrazić swój stanowczy sprzeciw obywatelski na terenie całego kraju, by uniknąć sytuacji noszących już teraz znamiona totalitarnego sanitaryzmu w Austrii, Włoszech Francji czy Australii” – wskazał Rafał Piech, lider ruchu „Polska jest Jedna”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę