Grzegorz Ryś
Fot. Flickr

W Łodzi odbył się Ogólnopolski Kongres Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele Rzymskokatolickim w Łodzi. Jednym z poruszonych wątków przez abp Grzegorza Rysia była kwestia szacunku do kobiet.

Organizowane w Łodzi spotkanie pod hasłem „Chryzmat i apostolstwo Kobiet w Kościele” spotkało się z dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przekazali, że celem wydarzenia jest pokazanie, że kobiety mają swoje twórcze miejsce w Kościele.

Podczas spotkania przemowę wygłosił między innymi arcybiskup Grzegorz Ryś, który wypowiadał się na temat szacunku do kobiet i tego, że jego brak jest miarą nieposłuszeństwa Bogu. Zapewnił również, że kobiety w Kościele są tak samo szanowane jak mężczyźni.

– Jeśli jest tak, że kobiety mówią o tym, że chciałby być w Kościele szanowane albo, że nie są wystarczająco szanowane, to wszędzie tam w Kościele jest to miara naszego nieposłuszeństwa Bogu. Gdybyśmy tworzyli taki Kościół, w którym kobieta jest mniej szanowana niż mężczyzna, to jest miara naszego nieposłuszeństwa wobec Boga w Kościele – powiedział duchowny.

W pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele rzymskokatolickim wzięło udział 95 kobiet zaangażowanych w diecezjalne i parafialne duszpasterstwa kobiet w całej Polsce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę