Poseł KO zaatakowany
fot. Facebook | Witold Zembaczyński

Emocje kampanii wyborczej sięgają zenitu! Niestety – nie chodzi tutaj ani o wrzawę na wiecach partyjnych, ani nawet wyzwiska, kierowane od polityków do polityków lub utarczki słowne pomiędzy sympatykami poszczególnych opcji. Doszło do rękoczynów! Jeden z polityków KO poinformował w mediach społecznościowych, że został zaatakowany. Najpierw obrzucono go wyzwiskami, a potem w stronę jego kampanijnego busa poleciał kamień! Sytuacja została nagrana.

W mediach społecznościowych posła Koalicji Obywatelskiej Witolda Zembaczyńskiego pojawił się nagranie, na którym widać nieznanego rowerzystę, wykrzykującego obelgi w kierunku polityka. Mężczyzna groził m.in., że „spali jego busa”. Na słowach się nie skończyło – później pojazd Zembaczyńskiego miał zostać rzucony kamieniem!

„Dosłownie 15 min temu przyjechał tu zwolennik PiS-u/Kukiz. Mówił, że mnie zaj**** oraz że spali mojego busa. Ostrzegłem go, żeby nie stosował gróźb karalnych, 15 min później, kiedy wróciliśmy z targowiska, zastaliśmy taką sytuację. W Wito-busa został rzucony kamień, szyba została stłuczona. Jest to bezpośredni atak i napaść na opozycję. Kukiz i PiS-owcy, ja wam tego nie odpuszczę” – komentuje w nagraniu polityk KO.

Poseł KO zaatakowany! O atak obwinił PiS i Pawła Kukiza. Lider Kukiz’15 komentuje

Paweł Kukiz – lider formacji Kukiz’15, której członkowie wystartują w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości – został poproszony o komentarz do sytuacji i słów Zembaczyńskiego.

„W pierwszej kolejności trzeba potępić jakąkolwiek agresję. Apeluję do polityków o uspokojenie emocji. Ale również do posła Zembaczyńskiego, bo on chyba nie bierze pod uwagę, że opierając swoją agresywną retorykę na bardzo poważnych pomówieniach, sam podkręca emocje. To widać w jego zachowaniu, słychać w tonie głosu na filmach, które publikuje” – stwierdził Kukiz.

Lider Kukiz’15 zaapelował także do służb, aby zapoznały się z materiałem i znalazły sprawcę ataku na posła Zembaczyńskiego. Podkreślił jednocześnie, że nie będzie tolerował żadnych pomówień w jego stronę i takie sytuacje znajdą swój finał w sądzie.

Jak podaje „Super Express” – asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu poinformowała o przyjęciu przez policję zawiadomienia o groźbach karalnych i uszkodzeniu mienia. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Źródło: Facebook | Witold Zembaczyński


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!