Pixabay.com

Do przerażających scen doszło na ulicy Długiej w Gdańsku. W niedzielny poranek mężczyzna posiadający nóż atakował przypadkowo spotkanych przechodniów. Jedną z ofiar był 27-latek, który musiał trafić do szpitala.

O sprawie poinformowali czytelnicy lokalnego portalu Trojmiasto.pl. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek przy ulicy Długiej, czyli miejscu, które praktycznie co weekend odwiedza mnóstwo turystów i mieszkańców.

Około godziny 6:00 na Śródmieściu miał grasować mężczyzna, atakując przy tym przechodniów nożem. Jeden ze świadków wyznał, że agresor kierował się w stronę centrum od okolic Zielonej Bramy.

Grupa turystów spoza Trójmiasta próbowała obezwładnić napastnika, ale ten zaatakował jednego z nich nożem i ranił go w klatkę piersiową. Agresor z kolei miał ciętą ranę przedramienia.

Na miejscu pojawiła się policja, która zatrzymała 33-letniego sprawcę. 27-letni poszkodowany trafił z kolei do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!