Passat jechał w poślizgu na autostradzie ekspresowej. Hit TikToka
fot. TikTok

Nagranie z polskiej drogi stało się hitem TikToka! Na jednej z tras ekspresowych zarejestrowano dziwny sposób jazdy Volkswagena Passata. Pojazd poruszał się jakby… bokiem lub na ukos, wciąż jednak poruszając się do przodu. Wynikało to z usterki tylnej osi samochodu, którego tablice rejestracyjne wskazują, że należy do mieszkańca Działdowa w woj. warmińsko-mazurskim.

Kamerki samochodowe oraz smartfony zdolne wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i nagrania sprawiły, że rzadko kiedy sensacyjna sytuacja umknie uwadze internautów. Każde śmieszne, dziwne lub podejrzane zdarzenie od razu trafia do sieci. Zwłaszcza, jeśli zdarzenie ma miejsce na drodze. Kamerki samochodowe to prawdziwy młot np. na piratów drogowych. Jeszcze kilka lat temu jechanie niesprawnym pojazdem kończyło się wypadkiem albo szczęśliwym powrotem do domu – o ile nie trafiło się w międzyczasie na patrol policji. Dziś to już przeszłość. Nagrania często trafiają na policję, dzięki czemu drogi stają się coraz bezpieczniejsze.

„Jaki kraj, takie Tokio Drift”. Ukrainiec nagrał dziki sposób jazdy polskiego „passeratti” na drodze ekspresowej

Do sieci trafiło kolejne nagranie, które szybko stało się hitem internetu. Nagrał je obywatel Ukrainy, poruszający się po jednej z dróg ekspresowych na terenie naszego kraju. Ciężko nawet uwierzyć w to, co udało mu się zarejestrować przy pomocy obiektywu w telefonie!

Samochód na działdowskich „blachach” poruszał się na drodze jakby w stałym poślizgu. Wynikało to najpewniej z usterki tylnej osi, przez co tył pojazdu wysuwał się na bok w trakcie jazdy do przodu.

Krótki filmik szybko stał się hitem platformy TikTok, lądując na stronie głównej portalu społecznościowego. To przysporzyło nagraniu wiele komentarzy użytkowników. Wśród setek żartobliwych wypowiedzi znalazły się także komentarze osób, które znają się na rzeczy. „Jaki kraj, takie Tokio Drift” – żartował jeden z użytkowników TikToka. W społeczności znalazł się również znawca tematu, który stwierdził, że jest to dość dobrze znana usterka sterownika tylnej osi pojazdu.

Pamiętajmy, że zachowanie sprawności technicznej pojazdu przed wyjechaniem na drogę to podstawa!

@ihor321

♬ оригінальний звук – Ihor

@ihor321

♬ оригінальний звук – Ihor


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!