REKLAMA

Idealne włosy!
YouTube | Doro Cubillo

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Coraz częściej możemy znaleźć je w wielu popularnych drogeriach. Co więcej, wiele ekspertów kosmetologii poleca także samodzielne przygotowanie naturalnych kosmetyków, w zaciszu swojego domu.

REKLAMA

Zadbaj o swoje włosy!

Okazuje się, że niezwykle szybko i tanio można wyprodukować w domu płukankę do włosów, która pomoże nam przywrócić blask i odżywić naszą fryzurę. Aby zadbać o nasz wygląd, nie musimy zatem wydawać bajońskich kwot na niezwykle drogie kosmetyki drogeryjne, które często okazują się nieskuteczne.

Banalnie prosty przepis

Do wykonania płukanki do włosów niezbędna będzie dobrej jakości kawa mielona lub też kawa ziarnista, którą zmielimy w młynku do kawy. Przygotowaną kawę zaparzamy w szklance lub zaparzaczu. Kiedy kawa będzie już gotowa, dokładnie odfiltrowujemy kawę od fusów. Następnie dolewamy wodę i zostawiamy kawę do wystudzenia.

REKLAMA

Podczas codziennej pielęgnacji najpierw normalnie myjemy włosy, a na samym końcu stosujemy przygotowaną przez nas płukankę. Przygotowanym kosmetykiem dokładnie polewamy skórę głowy oraz włosy na całej długości, a następnie wykonujemy delikatny masaż głowy. Płukanka powinna pozostać na naszych włosach przez około 30 minut, po czym spłukujemy kosmetyk. Po takiej pielęgnacji nasze włosy przeżyją prawdziwą odmianę!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA