Beata Szydło sama sobie przyznała nagrodę 65 tysięcy złotych! Na Twitterze wrze!

Poseł PO Krzysztof Brejza w interpelacji do premiera Mateusza Morawieckiego poprosił o wyjaśnienia dotyczące nagród dla ministrów. Polityk opozycji zapytał między innymi o to, kto podjął oraz w jaki sposób uzasadnił decyzję w sprawie przyznania nagrody byłej premier Beacie Szydło.

   

„Nagrody w 2017 r. otrzymali wszyscy członkowie Rady Ministrów, również Prezes Rady Ministrów. Decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło i to do Niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań Rządu”, napisał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, odpowiadając na interpelację posła Brejzy.

Odpowiedź Dworczyka, z której wynika, że Beata Szydło wynagrodziła sama siebie, Brejza udostępnił w mediach społecznościowych. Po jej opublikowaniu na Twitterze zawrzało i pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. „Beata Szydło postanowiła zrekompensować Beacie Szydło upokorzenia, jakich doznała podczas dwuletnich rządów PiS (27:1), więc przyznała jej 65 tys. zł. premii”, napisała dziennikarka Renata Grochal. „Pani Szydło przyznała nagrodę – 65 tysięcy złotych – pani Szydło. To ważny krok ludzkości w walce z fałszywą skromnością”, skomentował sprawę na swoim profilu Tomasz Lis.

   

Złośliwości ekipie dobrej zmiany nie szczędzą też politycy opozycji. Mówią, że przyznawanie sobie nagród jest żenujące i przypominają, że premier Szydło w swoim exposé mówiła o „pokorze, pracy, umiarze”.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jeśli szef rządu uważa, że zasługuje na nagrodę, to musi wystąpić z pismem do samego siebie, co jest absurdalne. Zdaniem polityka PSL należałoby to ustawowo zmienić, na przykład tak, by to marszałek Sejmu przyznawał premierowi nagrody.

   

Posłowie PiS w fakcie, że premier Beata Szydło sama się wynagrodziła, nie dostrzegają niczego nagannego. Sprawę komentują tak, że skoro szefowa rządu sobie przyznała nagrodę, to widocznie na nią zasłużyła.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News