Pies
Fot. Sky News

Pewna 76-latka udała się na spacer ze swoim labradorem. W trakcie kobieta została zaatakowana przez agresywnego pitbulla. Nagranie trafiło na policję, która następnie udostępniła je w sieci jako przestroga dla innych.

Do dramatycznego zdarzenia doszło przy Somerset Road w brytyjskim Handsworth w West Midlands. Na udostępnionym przez służby nagraniu widać, jak agresywny pies rasy pibull w pewnym momencie rzucił się na 76-latkę.

Po pewnym czasie właścicielowi agresywnego zwierzęcia w końcu udało się odgonić go od kobiety i jej labradora. 76-latka trafiła do szpitala, gdzie wymagała pomocy medycznej z powodu urazu nogi i głowy. Jej pies z kolei miał rany w okolicy szyi.

– Film jest szokujący, widać, z jaką siłą uderzana jest ofiara. Prosimy każdego, kto zna mężczyznę widocznego na zdjęciach i nagraniu, aby się do nas zgłosił. Trzeba zrobić wszystko, by taki atak się nie powtórzył – tłumaczy inspektor Leanne Chapman z wydziału ds. niebezpiecznych psów policji w West Midlands.

W brytyjskich mediach przekazano, że kobieta na szczęście wraca już do zdrowia, choć ma problemy z poruszaniem się. Jej pies miał natomiast rany kłute szyi i teraz jest nieufny wobec innych zwierząt.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!