Krwawa strzelanina w Cleveland w Teksasie. Nie żyje 5 osób w tym kobiety i dziecko
fot. Pixabay

W krwawej masakrze zginęło 5 osób, z których najmłodsza ma zaledwie 8 lat. To przerażający bilans strzelaniny, do której doszło w miejscowości Cleveland – ok. 100 km. od miasta Houston w Teksasie, USA. Według lokalnych mediów ofiar byłoby więcej, gdyby nie heroizm kobiet, które własnym ciałem osłoniły dzieci przed kulami.

Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 23:31 czasu lokalnego. Funkcjonariusze Biura Szeryfa hrabstwa San Jacinto otrzymali chwilę wcześniej zgłoszenie o nękaniu z jednego z domów w miejscowości Cleveland. Kiedy zastępcy szeryfa pojawili się na miejscu, zobaczyli kilka martwych ciał – łącznie czterech zabitych osób. Piąta ofiara zmarła w drodze do szpitala.

Krwawa strzelanina w Teksasie. Pijany Meksykanin zamordował pięć osób. Kobiet zasłoniły dzieci własnym ciałem

Wśród zabitych były m.in. dwie kobiety, których zwłoki leżały na dwójce żywych dzieci. Tylko one przeżyły masakrę. Kobiety zginęły osłaniając je własnym ciałem przed strzelcem. W gronie pozostałych trzech ofiar strzelaniny jest jednak jedno 8-letnie dziecko. Najstarsza ofiara miała 40 lat. Wszystkie osoby, znalezione w budynku, to migranci z Hondurasu.

Sprawcą krwawej strzelaniny ma być Meksykanin. Mężczyzny nie udało się jeszcze aresztować – twa obława. Według wstępnych ustaleń wiadomo, że napastnik wszedł do budynku, uzbrojony w karabin AR-15. W trakcie masakry miał być odurzony narkotykami lub alkoholem.

„Mężczyzna, którego szukamy, jest nam znany. Strzelał kiedyś z 223. na swoim podwórku, gdzie znaleźliśmy łuski” – przekazał szeryf hrabstwa Jacinto.

Okolicznych mieszkańców poproszono o pozostanie w domach aż do momentu schwytania sprawcy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę