Trampki
fot. pxhere.com

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie doczekaliśmy się wiosny. Zza chmur wygląda słońce, a temperatura wzrosła do przyjemnych wartości. Zatem jest to najwyższy czas, aby wyjąć z szaf wiosenne ubrania.

Wiosenne czyszczenie butów

Wiosną uwielbiamy ubierać się w jasne kolory. O ile białe czy kremowe buty wyglądają bardzo dobrze i pasują do wielu stylizacji, o tyle ich czyszczenie przyprawia o zawrót głowy. Jak zatem w szybki i skuteczny sposób odzyskać biel trampek?

 Białe trampki, które wrzuciliśmy na dno szafy po ubiegłym sezonie mogły już mocno zżółknąć. Warto zatem wykorzystać ten trik, aby przywrócić im dawny blask. Jednym z naturalnych wybielaczy jest soda oczyszczona, która świetnie poradzi sobie ze wszystkimi plamami. Jednak jej działanie warto wzmocnić innym produktem. Mowa tutaj oczywiście o occie.

Skuteczne sposoby na żółte plamy

Sodę mieszamy z niewielką ilością wody i octu w taki sposób, aby powstała gęsta pasta. Następnie całość nakładamy na żółte plamy na naszych trampkach i zostawiamy tak na minimum kwadrans. Po tym czasie buty dokładnie spłukujemy i zostawiamy do wysuszenia.

Jeśli dodatkowo przebarwienia pojawiły się także na gumowych elementach naszych butów, warto jest skorzystać z pomocy pasty do zębów. Najlepiej sprawdzi się środek, który ma za zadanie wybielać nasze zęby. Pastę nakładamy na plamy przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów i dokładnie wcieramy w podeszwę. Po kilku chwilach po plamach nie będzie już śladu.

Dowiedz się również, jak odświeżyć ubrania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę