Białorusini zaatakowali tereny Rosji! „Okupant i jego niewolnicy nie zaznają spokoju”

białorusini zaatakowali rosję
fot. screen Youtube / Буслы Ляцяць

Białoruscy partyzanci pierwszy raz dokonali skutecznych akcji dywersyjnych na terytorium Rosji – poinformowała Telewizja Biełsat. Dzięki atakom na infrastrukturę kolejową opóźniają przemieszczanie się rosyjskiej armii.

REKLAMA

Białoruscy partyzanci należą do grupy „Bociany lecą” należącej do ruchu „Opór”, która była znana już w 2021 r. Wtedy zrzucili ładunki zapalające na koszary w Mińsku. Teraz powiadomili o kolejnej udanej akcji.

„Okupanci i ich wspólnicy na terytorium Białorusi już odczuli na sobie, czym jest białoruski ruch oporu. Sługusy dyktatorów muszą dniem i nocą siedzieć na warcie wzdłuż linii kolejowych, usiłując wykryć grupy partyzantów. Oprawcy naiwnie zakładają, że zabezpieczyli linie kolejowe, by móc transportować koleją sprzęt wojskowy putinowskiej ordy na bratnią Ukrainę” – poinformowali partyzanci.

Powiedzieli, że pierwszy raz dokonali skutecznej akcji na terenie Rosji w obwodach briańskim i smoleńskim. „W wyniku udanych akcji zniszczone zostały urządzenia sygnalizacji, centralizacji i blokowania na kilku odcinkach. Zniszczono kilka szaf kontroli ruchu pociągów. Przygotowywane są ataki w innych regionach Rosji” – informują partyzanci i zapowiadają następne akcje w innych regionach Rosji.

REKLAMA

„Okupant i jego usłużni niewolnicy nie zaznają spokoju. Ani na naszej zmieni, ani we własnym domu” – dodali.

Podziel się: