Brutalny atak na 9-latka w Jaworznie. Chuligan spytał chłopca komu kibicuje
fot. Twitter | @Policja_KSP

Przerażające sceny w Jaworznie! Młody chłopiec został w biały dzień napadnięty przez agresywnego napastnika. 9-latek siedział na przystanku, kiedy podszedł do niego nieznajomy mężczyzna i zadał pytanie „jakiej drużynie kibicuje”. Odpowiedź chłopaka nie spodobała się agresorowi. Potężny cios napastnika powalił 9-latka na ziemię…

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na przystanku autobusowym w dzielnicy Szczakowa, w Jaworznie – donosi „Fakt”. Na autobus czekał tam wówczas 9-letni chłopiec. W pewnym momencie na przystanku pojawił się nieznajomy mężczyzna. Podszedł do chłopca i zapytał, jakiej drużynie kibicujesz. Kiedy 9-latek odpowiedział, że „żadnej”, napastnik wściekł się i zaczął bić chłopaka. Popchnął go, a potem kopnął w głowę. Kopnięcie sprawiło, że 9-latek upadł na ziemię.

Gdy chłopiec leżał już na ziemi, napastnik podszedł do niego i zdjął mu z głowy czapkę. Na szczęście w okolicy przechodziła kobieta, która zareagowała na akt przemocy. Jej krzyki spłoszyły młodego mężczyznę, który prędko ulotnił się z miejsca zdarzenia.

9-latek na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Było to jednak dla niego traumatyczne przeżycie, dlatego jeszcze tego samego dnia wraz z rodzicem chłopiec  udał się na komendę policji, aby zgłosić zdarzenie.

„Komu kibicujesz?”. Brutalny atak młodego chuligana na 9-letniego chłopca w Jaworznie  

Znalezienie sprawcy niesprowokowanego ataku na dziecko zajęło jaworznickim policjantom kilka dni. W końcu namierzyli napastnika. Okazał się nim być 20-letni mieszkaniec Jaworzna. Chuligan wpakował się w bardzo duże kłopoty. 20-latek otrzymał zarzut rozboju, do którego od razu się przyznał. Młody mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się do ofiary. Objęto go również policyjnym nadzorem.

20-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.

Policja zwraca uwagę na postawę kobiety, która spłoszyła napastnika. Nie wiadomo, jak mogła skończyć się ta sytuacja, gdyby nie jej reakcja. Czasem wystarczy zareagować werbalnie, aby zapobiec eskalacji przemocy.

„Podziękowania kierujemy do kobiety, która udzieliła na miejscu pomocy dziecku. Poprzez jej natychmiastową reakcję, spłoszyła napastnika, a następnie zaopiekowała się chłopcem. Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym policję” – apelują policjanci z Jaworzna.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!