fot. Wikimedia / Creative Commons Attribution 3.0 Germany

Bill Gates po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Amerykański miliarder twierdzi, że groźny okres jeszcze nie dobiegł końca, a w przyszłości mogą się pojawić znacznie groźniejsze warianty wirusa.

Bill Gates przez długi czas nie zabierał głosu w kontekście pandemii. Teraz jednak przyznał, że „świat nie widział jeszcze najgorszego wariantu”, a jego zdaniem ten, który się pojawi, będzie „znacznie bardziej śmiertelny niż dotychczasowe odmiany”.

– Nadal jesteśmy narażeni na ryzyko, że ta pandemia wygeneruje wariant, który byłby jeszcze bardziej transmisyjny i jeszcze bardziej śmiertelny – powiedział Bill Gates.

Od początku pandemii miliarder wielokrotnie wypowiadał się na jej temat. Napisał nawet książkę, w której przestrzegał, jak zapobiec wybuchowi kolejnej. Teraz twierdzi, że przed nowym wariantem mogą uchronić jedynie szczepionki.

Gates nawoływał również do stworzenia zespołu międzynarodowych ekspertów, w skład którego mieliby wchodzić między innymi epidemiolodzy czy eksperci zajmujący się na co dzień modelowaniem komputerowym.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę