REKLAMA

długie włosy
fot. screen Youtube / Audrey Victoria

Wiele pań marzy o gęstych i długich włosach. Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż fryzura osiągnie oczekiwaną długość. Czy można jakoś przyspieszyć ten proces? Tak, wystarczy skorzystać z łatwych, domowych metod. Dzięki nim włosy będą z dnia na dzień coraz dłuższe, a dodatkowo poprawi się ich kondycja. Magiczny środek z apteki potrafi zdziałać cuda.

REKLAMA

Odżyw swoje włosy domowym sposobem

Jeśli chcesz mieć zdrowe, piękne i długie włosy, zaprzyjaźnij się z produktami z zielnika aptecznego. Stosuj kozieradkę, skrzyp polny, szyszki chmielu, a także oleje: z podbiału, łopianu i konopi. Każdy z tych wyrobów wpływa korzystnie na długość pasm i nadaje im blasku. Oprócz ziołowych specyfików można także wspomóc kondycję swoich włosów innym produktem aptecznym o działaniu leczniczym. Okazuje się, że świetnie poradzą sobie krople żołądkowe.

Krople żołądkowe przynoszą ulgę nie tylko przy problemach trawiennych. Wpłyną korzystnie na porost włosów

Chcąc zadbać o swoją fryzurę, rozważ także domowe metody, które przeważnie mają nawet skuteczniejsze działanie od sklepowych środków. Okazuje się, że o włosy mogą doskonale zadbać krople żołądkowe. Ten lek zazwyczaj przynosi ulgę przy kłopotach gastrycznych, ale przyda się także włosom – ma właściwości przeciwbakteryjne i uśmierzające, a przy okazji pobudza wzrost włosów.

REKLAMA

Jak używać kropli żołądkowych do pielęgnacji włosów?

Najlepiej zrobić wcierkę. Wystarczy 2 łyżeczki wody połączyć z 2 kroplami żołądkowymi, a potem nanieść mieszankę na skalp i starannie ją wcierać. Maseczkę trzeba zostawić na skórze głowy na ok. 40 minut, a po tym czasie spłukać i umyć kosmki łagodnym szamponem.

O włosy zadba również cebula

Cebula zawiera siatkę, która pobudza wzrost włosów i dobrze je odżywia. Aby zrobić wcierkę z tego warzywa, wystarczy je obrać i posiekać, a potem utrzeć na tarce albo umieścić w sokowirówce. Sokiem należy nacierać skórę głowy i starannie masować skalp przez mniej więcej 10-15 minut. Wcierka powinna zostać na skórze przez 30 minut, a potem można ją spłukać i umyć pasma szamponem.

REKLAMA

Czytaj także: Posmaruj brwi tym środkiem z apteki. Efekt lepszy niż u kosmetyczki

REKLAMA