brwi
fot. Pixabay

Gęste i ciemne brwi to marzenie prawie każdej kobiety. Spraw, by były piękne i wyraziste, aby żadne malowanie czy inne podobne zabiegi nie były już potrzebne. Oto banalny patent na porost brwi. Efekty są widoczne już po około 30 dniach kuracji.

Ile czasu odrastają brwi?

Długość życia brwi i długość życia włosów na głowie nie są jednakowe. Gdy włoski zostaną wyrwane, wówczas przechodzą w stan anagenu (powtórny wzrost włosa), który trwa 1-2 miesiące. Później następuje faza katagenu, w której włos zatrzymuje się w rozwoju. Ten etap trwa krócej, bo przeważnie 7-14 dni. Końcowy cykl – telogenowy, to prościej mówiąc, spoczynek. Trwa 2-4 miesiące. Wówczas włoski powoli wylatują.

Ile dokładnie trwają poszczególne fazy?

To zależy od różnych czynników. U ludzi niedożywionych, z zaburzeniami hormonalnymi, anemią czy deficytem niektórych substancji pokarmowych, czas odrastania brwi może się zdecydowanie wydłużyć. Podobnie jest z osobami, które dotychczas systematycznie wyrywały włoski pęsetą. Wtedy trzeba cierpliwie czekać.

Patent na piękne, mocne i gęste brwi. Domowa odżywka działa cuda

Drogerie mają w swojej ofercie mnóstwo specyfików na porost brwi. Minusem tych preparatów jest mocno wygórowana cena – najlepsze odżywki mogą kosztować nawet ok. 70 złotych, a wielkość opakowania nie jest zbyt zadowalająca. Tymczasem skuteczną odżywkę na bujne i mocne brwi możesz przygotować własnoręcznie w domu i to tanim kosztem. Nie wydasz na nią nawet 10 złotych, tylko o połowę mniej. Całego opakowanie wystarczy Ci na wiele miesięcy.

Kup w aptece olejek rycynowy. Później sobie podziękujesz

Od dawna wiadomo, że rycyna korzystnie wpływa na kondycję włosów: odżywia kosmki, nadaje im blasku i sprawia, że szybciej rosną. Dotyczy to nie tylko włosów na głowie, ale i rzęs czy brwi. Olejek kupisz w aptece lub tutaj za kilka złotych. Stosuj go każdego dnia wieczorem. Pamiętaj, aby przed zabiegiem umyć twarz. Możesz nanieść go np. palcem lub przy pomocy patyczka do uszu. Pierwsze rezultaty dostrzeżesz już po około 4 tygodniach stosowania.

Czytaj też: Wetrzyj w skórę jedną kroplę. Ukąszenie meszki zniknie błyskawicznie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę