Biotyna

Z określeniem biotyna z pewnością zetknęło się sporo kobiet szukających klucza do nieskazitelnego wyglądu cery, znakomitej jakości włosów oraz długich i twardych paznokci. Niewiele osób natomiast wie, że ten termin odnosi się do określenia jednej z najcenniejszych witamin z grupy B, a dokładniej witaminy B7, zwanej także witaminą H. Na czym polega jej tajemniczy wpływ na urodę? Postaramy się wyjaśnić to w dalszych fragmentach.

Od podstaw

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym w zasadzie jest wymieniona w tytule naszego poradnika biotyna. W teorii to nic innego jak związek pochodzenia organicznego pojawiający się w roślinnych oraz zwierzęcych tkankach. Jako łatwo rozpuszczalny w wodzie, jest bez większych trudności przyswajalny przez wszelakie organizmy. Może stanowić również koenzym rozmaitych skomplikowanych procesów zachodzących w ludzkim ciele. Ponadto, to właśnie poprzez obecność witaminy H możemy zlikwidować sporo problemów nie tylko natury dermatologicznej, ale i związanych z praca systemu immunologicznego. Znalezienie biotyny nie jest trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę bogaty zakres suplementów certyfikowanych na stronach typu witaminyswanson.pl i innych podobnych serwisach proponujących wyłącznie atestowane wyroby.

Coś więcej niż ładna cera

Pełna blasku skóra to dużo, a niekiedy wręcz marzenie – zwłaszcza nie jednej przedstawicielki płci pięknej borykającej się z różnorodnymi kłopotami natury urodowej. Niemniej jednak charakteryzowany tu związek organiczny jaki stanowi biotyna potrafi zdziałać znacznie więcej w ludzkim organizmie. Jak żaden inny składnik przyczynia się do dynamicznego procesu krzepnięcia krwi. Dodatkowo, to dzięki witaminie H wytwarzana jest glukoza. Biotyna wspomaga walkę z chorobami tarczycy oraz zwiększa wydolność pracy tego gruczołu. Jeśli organizm nie posiada wystarczającej ilości cennej witaminy B 9, niestety sygnalizuje to w bardzo nieestetyczny sposób – gołym okiem widoczne są symptomy niedoboru biotyny, bowiem skóra staje się poszarzała, pełna podrażnień a nawet może dojść do rozwoju łuszczycy. Nierzadko kłopotliwe jest także nadmierne wypadanie włosów oraz łamiące się paznokcie.