putin
fot. Pixabay

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi/oficerom, który/którzy, wypełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje/aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego w świetle rosyjskiego i międzynarodowego prawa” – napisał biznesmen z Rosji Alex Konanykhin.

Alex Konanykhin jest dyrektorem generalnym TransparentBusiness, który uciekł z Rosji w latach 90. Był wtedy jednym z najbogatszych ludzi w Rosji. Według informacji Jerusalem Post, w 1992 r. jego firmy miały wartość ok. 300 mln dolarów. „Był nawet członkiem pierwszej delegacji do Waszyngtonu ówczesnego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna” – zaznaczono.

Kilka lat później został oskarżony przez rosyjskie władze o zdefraudowanie 8 mln dolarów z Rosyjskiego Banku Giełdowego w Moskwie. Konanykhin ostatecznie uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie jest głośnym krytykiem Władimira Putina.

Milion dolarów za „głowę” Putina

Biznesmen z Rosji opublikował w mediach społecznościowych post, w którym zaproponował rosyjskim oficerom nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów w zamian za aresztowanie Władimira Putina.

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi/oficerom, który/którzy, wypełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje/aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego w świetle rosyjskiego i międzynarodowego prawa” – napisał Konanykhin.

„Putin nie jest prezydentem Rosji, ponieważ doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków mieszkalnych w Rosji, a następnie naruszył Konstytucję, likwidując wolne wybory i mordując swoich przeciwników” – stwierdził.

„Jako etniczny Rosjanin i obywatel rosyjski uważam za swój moralny obowiązek wspieranie denazyfikacji Rosji. Będę nadal pomagał Ukrainie w jej heroicznych wysiłkach, by oprzeć się naporowi putinowskiej hordy” – dodał.

We wpisie biznesmena czytamy: „Poszukiwany: żywy lub martwy. Władimir Putin za masowe morderstwa”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę