Body leasing w IT – kiedy warto?

Branża IT natychmiast chłonie dobrych specjalistów. Ich znalezienie na rynku pracy staje się coraz trudniejsze, a nierzadko u progu nowego, dużego projektu każda minuta ma znaczenie. Dlatego coraz więcej firm reprezentujących branżę IT korzysta z usługi body leasing. Jacy specjaliści są dostępni w ramach leasingu? Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Jacy specjaliści są dostępni w ramach usługi body leasing?

Ogromną zaletą body leasingu jest fakt, że w krótkim czasie można do konkretnego projektu zrekrutować sprawdzony zespół, posiadający odpowiednie doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. Nie chodzi wyłącznie o programistów. Oprócz nich usługa body leasing pozwala na korzystanie ze wsparcia:

• administratorów,
• deweloperów,
• analityków biznesowych,
• service managerów,
• testerów oprogramowania.

Posłużmy się przykładem testowania automatycznego. Okazuje się, że zatrudnienie zewnętrznych specjalistów w ramach outsourcingu ogranicza koszty średnio o 29% i wiąże się z o 30% wyższą dostępnością ekspertów. To wystarczające argumenty, aby rozważyć body leasing w trakcie testowania oprogramowania. Więcej o usłudze można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/testy-automatyczne/.

Kiedy warto zdecydować się na body leasing w IT?

Z outsourcingu specjalistów w branży IT warto skorzystać w sytuacji, kiedy aktualnie zatrudnieni pracownicy są zaangażowani w trwające projekty, a w perspektywie pojawia się możliwość przeprowadzenia intratnego przedsięwzięcia. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że przedsiębiorstwo oszczędza czas niezbędny na rekrutację pracowników i ich szkolenie. To jednocześnie ograniczenie ryzyka związanego z rekrutacją, ponieważ zespół dostępny w ramach body leasingu prawdopodobnie pracował już przy podobnych projektach.

Body leasing to również opłacalne rozwiązanie, gdy na rynku aktualnie brakuje konkretnych specjalistów. Warto pamiętać, że rynek pracy w IT stał się już dawno rynkiem pracownika i coraz ciężej znaleźć dobrego programistę, administratora czy testera.

Na body leasing powinny zdecydować się również przedsiębiorstwa, który pragną, aby do ich projektów zostało wniesione świeże spojrzenie. Na polskim rynku usługę oferuje między innymi firma Craftware (https://craftware.pl/).

Podziel się: