Policjanci z Wrocławia uratowali tonącego mężczyznę w brawurowej akcji
Sierż. Wojciech Okrutny i post. Wojciech Radzik. To oni wyciągnęli tonącego na brzeg. | fot. Wrocławska Policja

Mężczyzna stanął na moście i dziwnie się zachowywał. Świadkowie stwierdzili, że zaraz może dojść do próby samobójczej. W sobotę wieczorem, 1 kwietnia, wrocławscy policjanci otrzymali wezwanie od zaniepokojonych ludzi, spacerujących w okolicach Mostów Chrobrego. Podejrzenie świadków szybko stało się faktem, a policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście rzucili się na ratunek. Niesamowite poświęcenie!

Do zdarzenia doszło w sobotę 1 kwietnia, w godzinach wieczornych. Osoby, spacerujące w okolicach Mostów Chrobrego dostrzegły na moście dziwnie zachowującego się mężczyznę. Ktoś w końcu doszedł do wniosku, że może szykować się do popełnienia samobójstwa i zawiadomił policję. Podejrzenia okazały się trafne, a przybyli na miejsce policjanci byli zmuszeni ratować tonącego już mężczyznę.

„Zgłaszający poinformował policję, że na moście stoi mężczyzna, który najprawdopodobniej zamierza targnąć się na swoje życie skacząc do wody. Przybyli na miejsce mundurowi zauważyli tonącego, który za wszelką cenę próbował utrzymać się na powierzchni wody, w związku z czym niezwłocznie przystąpili do działania” – mówi mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, cytowany przez „Fakt”.

„Sierż. Wojciech Okrutny i post. Wojciech Radzik wskoczyli do rzeki i wyciągnęli tonącego na brzeg. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przedmedycznej, przekazali uratowanego pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom” – dodał mł. asp. Jarząb.

Bohaterska akcja policjantów z Wrocławia. Rzucili się do rzeki za mężczyzną, który próbował popełnić samobójstwo. Uratowali go!

Policjant kontynuował dalej, że funkcjonariusze zdołali wyciągnąć niedoszłego samobójcę na brzeg rzeki. Tam udzielili mu pierwszej pomocy oraz nie dopuścili, aby organizm poszkodowanego wychłodził się. W międzyczasie zawiadomiono karetkę pogotowia, której załoga – po przybyciu na miejsce – przejęła opiekę nad mężczyzną. Ten trafił następnie do szpitala.

„Dzięki poświęceniu, chęci niesienia bezinteresownej pomocy, a także umiejętności współpracy w trudnych warunkach, policjanci z Wrocławia uratowali kolejne ludzkie życie” – mówił policjant z KMP we Wrocławiu.

„Każdy z funkcjonariuszy na początku swojej policyjnej drogi uroczyście ślubuje, że nawet z narażeniem własnego życia, będzie nieść pomoc potrzebującym. Słowa przysięgi, to nie pusty frazes, co udowodnili funkcjonariusze komisariatu policji przy ul. Grunwaldzkiej” – pokreślono w komunikacie na stronie internetowej wrocławskiej policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę