Tramwaj
Fot. Creative Commons

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie pochwaliło się wyczynem jednego z motorniczych, który uratował człowieka z płonącego auta i ugasił pożar na stacji benzynowej. Mężczyzna będzie mógł liczyć na sowitą nagrodę.

Pracownicy MPK w Krakowie napisali w mediach społecznościowych, że do zdarzenia doszło 5 marca na stacji benzynowej przy al. Powstańców Wielkopolskich. Opisano, że sytuacja wymagała od motorniczego z zajezdni Nowa Huta dużej odwagi.

Przy okazji powrotu do domu pan Sebastian był świadkiem, jak na terenie stacji benzynowej zaczął palić się samochód. Co gorsza, dostrzegł, że w jego wnętrzu znajduje się poparzony kierowca.

– Nasz pracownik natychmiast ruszył na pomoc. Gdy upewnił się, że na miejsce zostały już wezwane służby ratunkowe, razem z pracownikami stacji najpierw zaopiekował się rannym kierowcą. Potem szybko pobiegł po gaśnice dostępne na stacji, aby ugasić samochód. Zadbał także o to, aby nikt nie przebywał w pobliżu palącego się pojazdu. Gdy przyjechali strażacy, przekazał im najważniejsze informacje o zdarzeniu – podaje MPK.

MPK zapowiedziało, że motorniczy zostanie wynagrodzony za swoje zachowanie. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych, a internauci nie kryli zachwytu z tego, jak zachował się pan Sebastian.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę