Policjant
Policja Łódzka

Bohaterskim czynem wykazał się piotrkowski policjant, który w trakcie wypoczynku w Albanii uratował 15-latkę. Nastolatka poślizgnęła się na molo, wpadła do wody i zaczęła tonąć. Dzięki sprawnej akcji udało się ją uratować.

W czasie wolnym policjant pokazał, że wciąż odpowiada za bezpieczeństwo innych. Starszy sierżant Damian Michalski z wydziału prewencji komendy w Piotrkowie Trybunalskim na co dzień patroluje obszar nad Zalewem Sulejowskim.

Teraz przebywał na wakacjach w Albanii i wypoczywał na jednej z plaż. Od strony molo oddalonego od lądu o 100 metrów zauważył trzy młode kobiety, które w pewnym momencie poślizgnęły się i wpadły do wody.

Dwie z kobiet zdołały złapać się linek przy pomoście, ale trzecią porwała wysoka fala, po czym zaczęła tonąć. Sierżant Damian Michalski zaczął płynąć w jej kierunku. Podał tonącej koło i pomimo bariery językowej z obywatelką Turcji, zaczął ją uspokajać.

Sierżant Michalski przez cały czas zachował zimną krew. Z daleka zobaczył zbliżające się skutery ratowników wodnych. Gestem ręki wskazał im pozostałe młode kobiety potrzebujące pomocy, a sam dopłynął z ratowaną bezpiecznie do brzegu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę