Twitter | BuckarooBanzai

Praktycznie od początku inwazji na Ukrainę w sieci pojawia się szereg nagrań, na których widać nieporadność rosyjskich wojsk. Do jednego z takich zdarzeń doszło w Wozniesieńsku w południowej części kraju, gdzie starsze małżeństwo przegoniło agresorów.

Filmik przedstawiający bohaterskie zachowanie starszego małżeństwa cieszy się w sieci coraz większą popularnością. Widać na nim, jak seniorzy przepędzili czterech uzbrojonych rosyjskich żołnierzy z własnej posesji.

Zarejestrowany przez kamerę monitoringu filmik zamieszczono na Twitterze i YouTube. Na początku nagrania widać, jak wojskowi włamują się na podwórko cywilów. Krzyczeli przy tym: „Człowieku, wyjdź z podniesionymi rękami”.

Rosjanie wdarli się na posesję w poszukiwaniu jedzenia, jednak zapewne nie spodziewali się oporu ze strony cywilów. Po chwili starsze małżeństwo wyszło przed dom i zaczęło rozmawiać z wrogiem. „Kim jesteś? Skąd się tu wziąłeś?” – pytali.

Po chwilowej kłótni Rosjanie postanowili opuścić posesję małżeństwa. W pewnym momencie widać było również, jak starsza kobieta podchodzi do żołnierza i popycha go, aby czym prędzej wyszedł z podwórka.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę