Kolęda
fot. Pixabay

18-letni mieszkaniec Łęcznej dopuścił się ataku i wystosowania gróźb wobec proboszcza jednej z tamtejszych parafii. Wszystko zaczęło się od tego, że duchowny zwrócił nastolatkowi uwagę, aby ten nie spożywał alkoholu na terenie plebanii. Trafił on do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło w ostatnią środę 8 grudnia około godziny 22:00. Łęczyńscy policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, że na terenie jednej z parafii doszło do pobicia proboszcza. Na miejsce udali się funkcjonariusze.

Policjanci ustalili, że po godzinie 22:00 siostra zakonna dostrzegła, że na terenie plebanii znajduje się mężczyzna, który głośno się zachowywał i spożywał alkohol. O zdarzeniu poinformowała więc proboszcza parafii.

Po zwróceniu 18-latkowi uwagi, ten wpadł w szał, zacząć go szarpać i uderzył go w twarz. Dodatkowo groził mu śmiercią. Pokrzywdzony zamknął się wewnątrz plebanii, podczas gdy mężczyzna kopał w drzwi, a następnie uciekł.

Po kilku minutach policjantom udało się zatrzymać 18-latka. Okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nastolatek został zatrzymany i przetransportowano go do policyjnej celi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę