Borówki nie owocują
Pixabay

Borówki nie owocują i zastanawiasz się co z tym zrobić? Jak sprawić, by krzew zaczął wręcz uginać się od ilości plonów? Okazuje się, że wystarczy zrobić 1 rzecz. Sprawdź o co chodzi!

Borówki to smaczne i bardzo zdrowe owoce, które wiele osób próbuje uprawiać w swoich przydomowych ogródkach. Niestety, czasami spotykamy się z problemem. Krzewy borówek nie owocują tak obficie, jakbyśmy tego chcieli. Ale na szczęście istnieje jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby zmienić to i cieszyć się bogatymi zbiorami tych pysznych owoców. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Borówki nie owocują? Wystarczy zrobić 1 rzecz, a będą uginać się od plonów

Borówki to owoce, które potrzebują nawożenia –  możesz stosować kompost, obornik lub nawozy organiczne specjalnie przeznaczone dla roślin kwasolubnych. Unikaj jednak stosowania nawozów zawierających wapń. Oprócz nawożenia, ważne jest też regularne podlewania, ale także przycinanie – pomaga to w utrzymaniu zdrowego wzrostu i zwiększa plonowanie. Przycinaj stare i uszkodzone pędy i usuwaj chwiejne pędy na wiosnę.

Ale co, jeśli to wszystko stosujemy, a borówki i tak nie owocują? Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz – mowa o zapylaczach! Borówki potrzebują zapylaczy do skutecznego owocowania. Wystarczy, że posadzisz obok siebie różne odmiany borówek lub inne rośliny zapylające, takie jak jeżyny czy maliny. Dzięki temu borówki będą owocować jak nigdy dotąd, przekonaj się i wypróbuj tego triku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę