Brat powstańca oburzony na arcybiskupa Jędraszewskiego! „Cytowanie jego wiersza jest niechlujstwem!”

Wciąż nasila się oburzenie po kazaniu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, które wygłosił w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Brat powstańca, poety Józefa Szczepańskiego również nie kryje swojego niezadowolenia.

   

Na kazaniu arcybiskup mówił o „czerwonej i tęczowej zarazie”. Wielu ludzi poczuło się dotkniętymi jego słowami. Są protesty, arcybiskupa wzywa się do dymisji. To nie koniec – wobec arcybiskupa kroki prawne rozważa brat powstańca, „Ziutka”, który napisał wiersz „Czerwona zaraza”. To go cytował duchowny.

– Ten wiersz nie ma nic wspólnego z tym, co abp Jędraszewski mówił – mówił dla portalu gazeta.pl brat żołnierza AK. Twierdzi też, że arcybiskup w sposób „podstępny i cyniczny” użył wiersza, by wywołać niepokój i podział. – Używanie tego wiersza, który dla mnie jest pewnego rodzaju świętością, w kontekście takim, jaki był użyty – pomijając fakt, że z błędami, co jest absolutnym niechlujstwem – szarga pamięć mojego brata. Nie było na to żadnej zgody – zaznaczył Janusz Szczepański. Brat autora tekstu uważa, że duchowny „przypisał powstańcowi nienawiść, do której ten nie byłby zdolny”.

   

Na antenie TVN24 zaznaczył, że rozważa podjęcie stosownych kroków prawnych.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News