Braun zrobił to w komisji wyborczej! Poseł znów hitem Internetu [FILM]

fot. X / Korona Kielce

Wybory do Parlamentu Europejskiego są niekwestionowanym sukcesem Konfederacji, która z ostatniego miejsca w polskich wyborach parlamentarnych i samorządowych awansowała do pozycji trzeciej siły, spychając na granicę progu wyborczego komitety Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi. Jednym z Konfederatów, którzy zasiądą wkrótce w Europarlamencie jest Grzegorz Braun – znany szerokiej publiczności z nietuzinkowych wybryków. Poseł – a wkrótce także europoseł – znów zszokował. Do sieci trafiło nagranie!

REKLAMA

Grzegorz Braun otrzymał w wyborach do Parlamentu Europejskiego ponad 100 tys. głosów! Lider jednej z list Konfederacji zdobył więc szturmem – i z dużą legitymacją społeczną – mandat deputowanego PE.

Polityk dał się poznać szerzej w grudniu ubiegłego roku, kiedy ugasił gaśnicą świece chanukowe, zapalone na postawionej w Sejmie menorze. Nagranie z tego wydarzenia obiegło wówczas nie tylko Polskę, ale wręcz cały świat. O wybryku posła Konfederacji pisał wtedy m.in. brytyjski Guardian – gazeta o zasięgu globalnym.

REKLAMA

Na kilka dni przed wyborami donosiliśmy, że Braun znów zaskoczył. Tym razem obyło się bez wielkiego skandalu, ale poseł Konfederacji „przypomniał” o sobie wyborcom, którzy – najwyraźniej – pamiętali o polityku przy urnach. Wówczas Braun zdjął flagę ukraińską z masztu na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Nazwał ją „zgubą” i zapowiedział oddanie symbolu państwowego do konsulatu Ukrainy.

Grzegorz Braun polecił zdjęcie ze stojaka flagi Unii Europejskiej w trakcie wyborów do PE

Ostatnia „akcja” Brauna miała miejsce w dniu wyborów. Do sieci trafiło naganie, na którym widać posła Konfederacji dyskutującego z kobietą z komisji wyborczej w miejscowości Bolim (woj. świętokrzyskie), gdzie polityk oddał swój głos.

Na prośbę Brauna pracownica komisji wyborczej – podkreślmy, że w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego – zdjęła ze stojaka… flagę Unii Europejskiej! „Ja bym tak zrobił” – słychać z ust polityka w rozmowie z kobietą. Tym samym po raz kolejny europoseł elekt zaangażował się w kwestię prawidłowego ustawienia flag – według protokołu flagowego.

REKLAMA

„Ważna interwencja posła Grzegorza Brauna dziś w lokalu do głosowania! Symbol Unii Europejskiej nigdy nie powinien być w miejscu centralnym. Tu jest Polska” – napisano na profilu Korony Kielce na X. Korona Kielce to prawdopodobnie profil lokalnych struktur partii Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna.