Szalony pościg na autostradzie A4. Złodziej był pod wpływem alkoholu i kokainy
fot. Twitter | @matt_magdziarz

Na autostradzie A4 miał miejsce pościg rodem z sensacyjnego filmu. Policjanci ścigali mężczyznę, który ukradł alkohol ze stacji benzynowej, po czym rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie pościg przeniósł się na autostradę. Finalnie udało się zatrzymać kierowcę auta. Okazało się, że był pod wpływem nie tylko alkoholu, ale także kokainy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 8 kwietnia. Groźna sytuacja miała swój początek na stacji benzynowej, znajdującej się w pobliżu autostrady A4. Dyżurny policji z strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że jeden z klientów ukradł z półki alkohol, po czym wyszedł. Zanim odjechał, wrócił do sklepu i zagrabił jeszcze płyn do spryskiwaczy. Po wszystkim udał się do samochodu i odjechał w kierunku autostrady. Wkrótce potem namierzyli go policjanci.

„Funkcjonariusze z Leśnicy zauważyli samochód, którym podróżował mężczyzna i od razu podjęli za nim pościg. Mundurowi wielokrotnie dawali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten jednak stale je lekceważył” – podaje policja w Strzelcach Opolskich, przytacza „Super Expres”.

Pościg na autostradzie A4. Pijany i naćpany mężczyzna okradł stację benzynową i zaczął uciekać

Po szaleńczym pościgu, który zarejestrowano na nagraniu, złodzieja udało się schwytać. Według wstępnych ustaleń to 40-letni mężczyzna, który w czasie zdarzenia był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

„Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec powiatu opolskiego. Badanie alkomatem mężczyzny wykazało, że znajdował się po użyciu alkoholu. Z kolei na podstawie badania narkotestem funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 40-latek kierował pojazdem znajdując się pod wpływem kokainy. Na dodatek kilka dni wcześniej zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami” – dodali funkcjonariusze lokalnej policji.

Mężczyźnie postawiono kilka zarzutów: kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, kradzież, jazdę pod wpływem środków odurzających, spowodowanie zdarzenia drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę