REKLAMA

Pościg
Fot. STOP PIRAT | YouTube

W miejscowości Prochowice w województwie dolnośląskim doszło do pościgu policyjnego niczym z filmu akcji. Mundurowi ścigali volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów. W sieci pojawiło się nagranie z tego zdarzenia.

REKLAMA

Do tego typu sytuacji na polskich drogach nie dochodzi zbyt często. Policja opublikowała w Internecie wideo, na którym widać ucieczkę kierowcy, do której doszło 23 listopada w godzinach przedpołudniowych.

Mundurowi z legnickiej drogówki prowadzili wówczas służbę na terenie Prochowic. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy zauważył volkswagena, za którego kierownicą siedział młody człowiek. Policjanci mieli wątpliwości, czy jest pełnoletni.

REKLAMA

Pomimo wysyłanych sygnałów, kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze zaczęli go gonić. Zbieg zatrzymał się na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94, gdzie doszło do zakończenia pościgu.

Piratem drogowym okazał się 17-letni mieszkaniec Środy Śląskiej. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania, dlatego postanowił uciekać przed policją. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

REKLAMA

REKLAMA