Brudne fugi odnowiłam bez wysiłku. Po nałożeniu tej mieszanki są jak nowe

czyszczenie fug
fot. screen Youtube / Советы для дома

Podczas domowych porządków nie powinniśmy zapomnieć również o umyciu fug. To niezbyt lubiana przez nas czynność, ale gdy w końcu zabierzemy się za nią, to powinniśmy przyszykować sobie odpowiednie przybory, które pomogą nam wykonać całe zadanie. Brudne fugi wyglądają odstręczająco, a poza tym kumuluje się w nich kurz i zarazki. Jeśli są bardzo zaniedbane, to doprowadzenie ich do porządku może być trudniejsze i potrwać więcej czasu. Jak sobie pomóc? Oto proste sposoby na odnowienie fug w łazience i kuchni. Odpowiedni ekwipunek, chwila pracy i będą lśnić!

REKLAMA

Jak odnowić fugi? Te metody zasługują na uwagę

Systematyczne sprzątanie w domu jest kluczowe. Mycie fug bywa uciążliwe, ale jest to niezbędna czynność. Oczywiście w sklepach możemy kupić wiele specyfików, które pomogą nam zwalczyć zabrudzenia. Jednak tego typu gotowce są zwykle drogie i pełne chemii. Domowe metody są tak samo efektywne, a przy okazji korzystniejsze dla portfela.

Fugi będą jak nowe. Wyczyść je za pomocą pary wodnej

Para wodna sprawi, że wszelkie nieczystości między płytkami zaczną się rozwarstwiać, więc potem bez trudu je zetrzemy np. ścierką. Niekiedy sama para może sobie nie poradzić. Jak sobie wtedy pomóc?

REKLAMA

Dobroczynna moc sody oczyszczonej

Brudne fugi można odświeżyć za pomocą sody. Połącz ją z wodą utlenioną, aby uzyskać konsystencję pasty, a potem mieszankę rozprowadź na fugach i pozostaw na 15 minut. Potem usuń pozostałości środka miękką szczoteczką. O ile nieczystości są szczególnie uciążliwe, to zetrzyj maź po 30-40 minutach. Wówczas brud nie powinien sprawiać już problemu.

Jak wyczyścić fugi na posadzce?

Jeśli płytki są jasne, a fugi wyglądają bardzo brzydko, spróbuj umyć je sokiem z cytryny. Owoc doskonale poradzi sobie z doczyszczeniem rdzy, kurzu czy tłuszczu. Nanieś sok na fugi na ok. 20 minut, a potem zacznij je myć. Zobaczysz, że parkiet będzie jak nowy.

REKLAMA

Zobacz też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni