Rosyjski polityk potrącił małego chłopca i uciekł z miejsca zdarzenia
fot. Twitter | NEXTA

Do sieci trafiło nagranie, w którym widać jak kierowca białego SUV-a potrąca bawiące się na ulicy dziecko. Po uderzeniu sprawca po prostu odjechał z miejsca zdarzenia. Lokalne media twierdzą, że to deputowany partii rządzącej – Siergiej Mamontow z formacji Władimira Putina. Do zdarzenia doszło w rosyjskim mieście Tatarsk.

Szokujące nagranie z monitoringu przedstawia chłopca, idącego chodnikiem lub jezdnią, który nagle zostaje potrącony przez białego SUV-a marki Toyota RAV 4, wyjeżdżającą zza zakrętu. Dziecko znalazło się pod kołami auta, które zatrzymało się dopiero, gdy chłopiec znalazł się za pojazdem. Z początku kierujący pojazdem zareagował na zdarzenie. Wyszedł z samochodu i pochylił się na potrąconym chłopcem. Jednak zaraz potem mężczyzna wsiadł do swojego auta i odjechał, nie udzielając dziecku pomocy.

Zdarzenie miało miejsce w Tatarsku – miejscowości w Rosji, w obwodzie nowosybirskim. Data, umieszczona na nagraniu z monitoringu sugeruje, że doszło do niego w niedzielę o godzinie 16:20.

Rosyjski deputowany z partii Putina potrącił chłopca. Nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia

Jak podaje „Polsat News” – według lokalnych mediów sprawcą potrącenia małego chłopca był deputowany partii Władimira Putina – Jednej Rosji – 67-letni Siergiej Mamontow. To deputowany regionu tatarskiego i dyrektor Tatarskiego Wydziału Remontu i Budowy Dróg.

Po zdarzeniu chłopiec trafił do szpitala. Jak podał portal „newizv.ru” – dziecko miało uraz biodra i głowy. Na rosyjskim kanale „112” na Telegramie przekazano, że sprawca, który nie udzielił pomocy chłopcu i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez lokalną policję.

Nie ma informacji o tym, aby kierowca, którym rzekomo był Siergiej Mamontow poniósł w związku ze zdarzeniem jakiekolwiek konsekwencje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę