Brutalnie zgwałcił i podpalił dom z 92-latką w środku. Usłyszał wyrok

Rodzice czteromiesięcznej Nadii aresztowani za znęcanie się nad dzieckiem. Dziewczynka trafiła na OIOM z poważnymi obrażeniami
fot. Pixabay

26-letni Adrian S. został skazany przez Sąd Okręgowy w Krośnie na dożywocie. Jest to efekt zabicia ze szczególnym okrucieństwem 92-letniej mieszkanki Trześniowa w powiecie brzozowskim, do czego doszło ponad dwa lata temu.

REKLAMA

W lutym 2022 roku w Trześniowie na Podkarpaciu strażacy otrzymali informację o pożarze budynku, w którym mieszkała 92-letnia kobieta. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się jej uratować. Początkowo śledczy sądzili, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna spędzi resztę życia w więzieniu

Po sekcji zwłok okazało się, że do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie. Po kilku dniach śledczy trafili na trop mężczyzny, który próbował włamać się do innego budynku w stolicy. W efekcie Adrian S. z powiatu sanockiego został zatrzymany.

Mężczyzna w przeszłości był już kilkukrotnie karany i odbywał karę pozbawienia wolności. W 2022 roku usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałtu, rozboju, podpalenia i usiłowania włamania.

REKLAMA

We wtorek 26-latek został skazany i odpowie za wszystkie te czyny. – Sąd przyjął, że dopuścił się on czynów, o które był oskarżony. Został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności – przekazał WP.pl sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Podziel się: