Budowa domu od A do Z to usługa, która pozwoli na spełnienie Twoich marzeń o własnym miejscu. Profesjonalna firma zajmie się budową od samego projektu po jego realizację.

Zobacz jakie to proste w momencie kiedy korzystasz ze sprawdzonej firmy.

1. O budowę domu nie musisz się martwić!

2. Projekt budynku

3. Pamiętaj o tym nim rozpoczniesz budowę!

4. Technologia budowy i realizacja projektu

5. Dom gotowy do aranżacji

O budowę domu nie musisz się martwić!

Usługa budowa domu od A do Z to możliwość na postawienie domu bez zbędnych stresów oraz niepewności. Profesjonalna firma w całości i kompleksowo zajmie się realizacją.

Zaufaj firmie z wieloletnim doświadczeniem. Extradom wyróżnia się na rynku przede wszystkim rzetelnymi realizacjami i całym gronem zadowolonych klientów.

W przypadku, kiedy zdecydujesz się na usługę w tej firmie, budowa domu krok po kroku zostanie z Tobą dokładnie omówiona. Otrzymasz szereg profesjonalnych rad oraz wskazówek w trakcie całej realizacji.

Nie musisz martwić się tym co się dzieje na budowie domu. Będziesz miał stały kontakt z firmą oraz jej specjalistami, którzy udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji.

Co ważne firma korzysta z gotowych elementów budowlanych, dzięki czemu budowa domu realizowana jest dużo szybciej, a ustalenie terminu realizacji poszczególnych etapów dokładniejsze.

Projekt budynku

Przygotowując się do decyzji budowy domu przede wszystkim musimy obmyślić projekt budowlany.

Firmy zajmujące się realizacją planów budowlanych takie jak Extradom przygotowują również gotowe plany projektów. Z łatwością możesz zapoznać się z ich wizualizacjami na stronie firmy oraz zdecydować, który z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Dokładny opis każdego z nich pomaga wyobrazić sobie użytkowanie określonej przestrzeni oraz daje przybliżony obraz kosztów.

Decydując się na indywidualne dostosowanie projektu budowy lub rozwinięcie go o dodatkowe, funkcjonalne możliwości sprawiasz, że przyszły budynek będzie przystosowany pod Twoje potrzeby, ale musisz się liczyć z ewentualnym dłuższym okresem prowadzenia prac budowlanych.

Wybierając dany projekt otrzymasz wszelkie dokumenty z nim związane. Egzemplarze projektu budowlanego będą stanowiły bardzo ważna część dokumentacji, która należy złożyć w odpowiednich urzędach.

Pamiętaj o tym nim rozpoczniesz budowę!

Przed rozpoczęciem budowy należy zdobyć wymagany zakres pozwoleń oraz decyzji, które dopuszczą projekt do realizacji. Pośród nich jest m.in. akt własności działki, plan BIOZ, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, decyzja o warunkach zabudowy oraz dziennik budowy.

Szczególnie ważna jest zgodność projektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest konieczna, jeżeli chcemy uzyskać pozwolenie na budowę.

Wszelkie dokumentacje muszą być złożone również w przypadku budowy domu z gotowych elementów.

Dużą ilość dokumentacji spotkasz zarówno na początku przedsięwzięcia jak i przy zakończeniu budowy, dlatego warto jest wybrać profesjonalną firmę, która nas wesprze na każdym etapie.

Technologia budowy i realizacja projektu

Etapy budowy domu oraz szybkość realizacji projektu będą w dużej mierze zależeć od technologii, która wybierzemy. Również z tym będą powiązane koszty, które poniesiemy.

Pośród najbardziej korzystnych i popularnych uważa się budowanie domów z gotowych części. Tego typu inwestycje pozwalają na zaoszczędzenie kosztów oraz dużą satysfakcję z końcowego efektu.

Pośród gotowych części najczęściej spotykamy:

  • prefabrykaty drewniane – przy ich użyciu budowa postępuje bardzo szybko
  • prefabrykaty betonowe – beton jest niezwykle wytrzymały na korozje oraz zniszczenia
  • prefabrykaty keramzytowe – szybka budowa oraz zapewnienie bezpiecznych warunków do zamieszkania
  • perlit

Prefabrykaty pochodzą z najlepszych i najpewniejszych materiałów, których skuteczność jest gwarantowana jest poprzez długoletnie użytkowanie.

Obecnie szczególnie polecany jest perlit, który pośród innych materiałów wyróżnia się przez trzy cechy: ekologiczność, energooszczędność oraz ekonomiczność. Co więcej, mieszkanie w budynku, który jest z niego wykonany jest zdrowe, ponieważ nie jest podatny na pleśń i grzyby, przepuszcza na zewnątrz nadmiar wilgoci oraz jest bardzo bezpieczny.

Wybierając prefabrykaty zyskujesz pewność, że materiały spełniają unijne oraz prawne wymogi przez co nie musisz obawiać się blokowania inwestycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach? Wejdź na stronę https://www.extradom.pl/budowa-domu i przeczytaj dokładne informacje o możliwych formach realizacji projektu.

Dom gotowy do aranżacji

Oddanie budynku następuj po szeregu formalności, w których możemy znaleźć m.n oświadczenie kierownika budowy zaświadczające, że budynek jest zgodny z projektem oraz jego realizacja przebiegała wedle obowiązujących praw budowlanych.

Co ważne, dom zostanie nam udostępniony po tym jak specjaliści sprawdzą dokładnie bezpieczeństwo oraz pracownicy oczyszczą placu budowy.

Po realizacji budowy domu z gotowych elementów możesz przystąpić do wykończeń. Zwykle koszty wykończeń nie są małe, ale dzięki zaoszczędzonym pieniądzom na budowie możesz w część z nich od razu zainwestować.

Pamiętaj, że po odbiorze stanu deweloperskiego musisz właściwe zabezpieczyć dom poprzez ocieplenia elewacji, montaż najważniejszych instalacji, a dopiero potem możesz przystąpić do reszty wykończeń.