Wrocław. 2500 mieszkańców ewakuowanych z domów z samego rana
fot. Twitter | @Policja_KSP

Burmistrz Nowego Miasta w województwie mazowieckim doprowadził do kolizji z lawetą. Jak wykazało badanie, 53-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policja zabrała mu już prawo jazdy i wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Płońskiej i Ciechanowskiej w Nowym Mieście na Mazowszu. Osobowa skoda zderzyła się wówczas z mercedesem – lawetą.

– Kierujący skodą mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Pojechał za nim kierowca mercedesa, a także świadek tego zdarzenia, kierujący innym pojazdem – poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Osobowa skoda zatrzymała się dopiero w rejonie szkoły. Gdy zgłaszający zaczął rozmawiać z siedzącym za kierownicą mężczyzną, wyczuł od niego woń alkoholu, dlatego postanowił wezwać na miejsce policjantów.

Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie ustaliła, że kierującym był 53-letni burmistrz Nowego Miasta. Mundurowi go zbadali i okazało się, że miał dwa promile alkoholu. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu też prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę